Семінари, конференції, наради

2023 рік

29 листопада 2023 року

В межах Всеукраїнської науково-практичної конференції "Тенденції та перспективи розвитку сучасної освіти в Україні" проведена авторська онлайн-майстерня. Тема "Моделювання рухових завдань для безпечного та ефективного фізичного навантаження. До методики інклюзивного фізичного виховання". 

Організатор конференції - КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти".

👉  Сайт конференції.

Відеозапис авторської майстерні

27 листопада 2023 року

 

27.11.2023

 

27.11.2023

27 листопада 2023 року відбувся всеукраїнський семінар-практикум з теми "Фізіотерапевтичний супровід дітей з ДЦП, РАС, генетичними особливостями розвитку". 

В роботі семінар-практикуму взяли участь науковці, педагогічні працівники інклюзивно-ресурсних центрів, закладів дошкільної і загальної середньої освіти, закладів спеціальної освіти, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, аспіранти, студенти педагогічних коледжів, закладів вищої освіти та інші зацікавлені особи. 

Викладач  - Ганна ТУРОВЕЦЬ: остеопат, засновник проєкту "Collegium Fulcrum", фізичний терапевт, ерготерапевт (м. Київ).

Семінар-практикум проведено за підтримки Департамента освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

Організатори заходу: 

 • КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Молочанської міської ради (Оксана ХАЙДАРОВА);
 • кафедра реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради (Олена АКСЬОНОВА, Світлана АВДЄЄВА)

Загальна участь:

 • 19 учасників в очному форматі;
 • 91 учасник в онлайн-форматі.

Вашій увазі:

10 листопада 2023 року

 


 


 


10 листопада 2023 року у дистанційному форматі відбувся науково-методичний челендж "Антибулінг на уроках фізичної культури". Захід проведено з нагоди Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку.  Активну участь в науково-методичному челенджі взяли 62 фахівця з фізичного виховання закладів освіти різного типу.

Впродовж челенджу учасники та учасниці:

 • надихнулися виступом відомого громадського діяча Ніка Вуйчича;
 • дізналися 10 фактів про булінг;
 • ознайомилися з кейс-уроком Володимира Співаковського "Антибулінг"
 • відвідали зал ганьби фізичного виховання, модератором якого є колега із США  Марк Манросс;
 • ознайомилися з відповідними практичними вказівками, які розміщені в залі честі фізичного виховання;
 • розробляли та презентували групові методичні розробки для використання на уроках фізичної культури за тематичними лініями "Різноманітність", "Справедливість", "Інклюзія", "Конкуренція та співпраця", "Максимізація участі", "Стилі викладання / навчання"

Підсумок активної участі такий:

 • групова інтерактивна робота на MENTIMETER щодо визначення характерних ознак безпечного освітнього середовища з фізичної культури, вільного від булінгу
 • збагачення власної педагогічної скарбнички;
 • фотографування на згадку;
 • дружнє спілкування та купа позитивних емоцій;
 • відеозапис заходу (натискайте, ставьте 👍)
 • отримання сертифікатів участі;
 • бонус від Олени Аксьонової - презентація на пошту тим особам, хто дістався фінішу.

11 жовтня 2023 року 

 


 


 


11 жовтня 2023 року відбувся Всеукраїнський семінар-практикум "Особливості організації дистанційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами" (частина 2). Організатори заходу: кафедра реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР, КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Молочанської міської ради.

Програма семінару-практикуму

Тема виступу

ПІБ спікера

Дані про спікера

Привітальне слово для учасників заходу.

Сігакова Ірина Анатоліївна

Начальник відділу підтримки та розвитку інклюзивної освіти Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації

Дистанційне навчання учнів з особливими освітніми потребами: кроки підтримки

Чеботарьова Олена Валентинівна

Доктор пед. наук, завідувач відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку Інституту спеціальної педагогіки і психології ім. М. Ярмаченка НАПН України

Використання мобільних ігрових додатків у роботі з розвитку мовлення дітей з ООП під час дистанційного навчання

Блеч Анна Олександрівна

Канд. пед. наук, старший науковий співробітник відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку Інституту спеціальної педагогіки і психології ім. М. Ярмаченка НАПН України, фахівець-консультант ІРЦ №7 м. Києва

Рухова активність: безпечно просто здорово

Аксьонова Олена Петрівна

Канд. пед. наук, завідувач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР

Онлайн-навчання. Якість взаємодії вчителя і батьків

Обухова Наталія Олександрівна

Сурдопедагог, вчитель шкіл дітей з порушенням слуху, керівник Вайбер, Телеграм та Фейсбук груп з тем щодо реабілітації слуху людини

Використання нейро-ігор для розвитку емоційно-вольової та когнітивної сфери дитини з ООП

Федоренко Марина Миколаївна

Фахівець (практичний психолог) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Молочанської міської ради

Вашій увазі

 • відео-запис семінару тут
 • відео-запис практикуму від Олени та Микити Аксьонових "Рухова активність безпечно просто здорово" тут

05 жовтня 2023 року

 

05 жовтня 2023 року відбувся Всеукраїнський семінар-практикум "Особливості організації дистанційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами". У науковому заході взяли участь психолого-педагогічні працівники закладів освіти різного типу та інклюзивно-ресурсних центрів з двадцяти областей України та трьох зарубіжних країн. Разом - 206 осіб.

Науковий захід ініційовано комунальною установою "Інклюзивно-ресурсний центр" Молочанської міської ради (Оксана ХАЙДАРОВА) та кафедрою реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради (Олена АКСЬОНОВА) за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької обласної адміністрації.

Спікери і тематика семінару-практикуму:

 • Сігакова І.А., начальник  відділу підтримки ті розвитку інклюзивної освіти ДОН ЗОДА. Стан інклюзивної освіти в Запорізькій області на теперішній час.
 • Круліковська О.В., міжкультурний асистент інтеграційної середньої школи № 109 ім. Е.Дембовського (м.Вроцлав, Польща), кандидат психологічних наук, психотерапевт. Методи протидії професійного вигорання в роботі з клієнтами.
 • Аксьонова О.П., завідувач кафедри РПЗСЖ КЗ "ЗОІППО" ЗОР, кандидат педагогічних наук. Моделювання рухових завдань для безпечного і ефективного фізичного навантаження.
 • Ганчева В.В., інструктор з фізичної культури спеціального закладу дошкільної освіти №232 «Сіренький зайчик» ЗМР, переможниця міського марафону «Сучасний педагог» в номінації «Інструктор - новатор з фізичної культури», срібний призер конкурсу «Сучасні заклади освіти – 2023», власниця відзнаки третього ступеню у Всеукраїнському фестивалі педагогічних ідей «Дошкілля під крилами захисту» в номінації «Сучасні якісні практики реалізації освіти дітей в інклюзивному освітньому середовищі закладів дошкільної освіти». Проєкт «Сенсомоторний антистрес для української малечі, що поруч та далеко» як засіб дистанційної освіти.
 • Обухова Н.О., сурдопедагог, педагог дітей з порушенням слуху, КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» ЗОР. Особливості дистанційної роботи педагога з дітьми, які мають порушення слуху.
 • Федоренко М.М., фахівець (практичний психолог) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Молочанської міської ради. Використання онлайн-ігор для розвитку уваги та пам'яті у дітей з ООП.

Модератор заходу - Хайдарова О.О., директор КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Молочанської міської ради

Вашій увазі - відеозапис семінару-практикуму 

В МЕЖАХ ТИЖНЯ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ

15 вересня 2023 року проведено нетворкінг "Впровадження здоров'язбережувальних компонентів в освітній процес Нової української школи". Захід відбувся в межах Міжнародного тижня освіти дорослих. 

Чек-лист нетворкінгу

 1. СТАН ВПРОВАДЖЕННЯ ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНИХ КОМПОНЕНТІВ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС: ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ. СПІКЕР - ОЛЕНА АКСЬОНОВА 
 2. ПАНОРАМА МЕТОДИЧНИХ ЗНАХІДОК ПЕДАГОГІВ ЩОДО ПРОФІЛАКТИЧНОЇ РОБОТИ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН. СПІКЕРИ - ІРИНА МІНАКОВА, ІННА БУКРЄЄВА
 3. АРТ-ТЕРАПІЯ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ ІНКЛЮЗИВНОЇ ГРУПИ/КЛАСУ. СПІКЕР - СВІТЛАНА АВДЄЄВА
 4. ЗБЕРЕЖЕННЯ ПСИХІЧНОГО ТА ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ’Я УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ. ФОРМУВАННЯ СТРЕСОСТІЙКОСТІ ЗА ДОПОМОГОЮ РОЗВИТКУ АДАПТИВНИХ МЕХАНІЗМІВ. СПІКЕР - ОЛЕНА ТОННЕ
Модератор заходу - ЮЛІЯ ПІВНЕНКО

До участі у нетворкінгу долучилося  150 осіб. Це - психолого-педагогічні працівники закладів освіти різного типу.

Вашій увазі

ОБЛАСНА ОНЛАЙН-НАРАДА

14 вересня 2023 року відбулася обласна онлайн-нарада "Особливості підготовки команд учнів до участі в проєктах з фізичного виховання обласного і всеукраїнського рівнів у 2023/2024 н.р." До заходу долучилися 29 осіб - фахівців з фізичного виховання із закладів освіти різного типу Запорізької області. 

Учасники отримали інформацію:

 • про календар проведення учнівської олімпіади з фізичної культури та конкурсів фахової майстерності / Олена АКСЬОНОВА
 • про участь у Всеукраїнському проєкті "Школи JuniorS" / Оксана МЕЛЬНИЧЕНКО, вчитель фізичної культури Запорізької гімназії № 92
 • про перспективу проведення фізкультурно-масового заходу серед школярів Cool Games в Запорізькій області в умовах сьогодення / Юрій ШЕПЕЛЬ, начальник Запорізького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України
 • про проведення активностей в межах Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів "Challenge Fest" / Світлана ЗАРУДИНСЬКА, провідний спеціаліст Запорізького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України
Вашій увазі - відеозапис онлайн-наради.

СЕРПНЕВІ ЗАХОДИ

Сделано на Padlet

29 серпня 2023 року відбувся фінальний захід за участю педагогічних працівників закладів освіти різного типу в межах обласної виставки та серпневих студій.

Загалом проведено пять онлайн-заходів за актуальними проблемами з фізичного виховання дітей і підлітків із загальною участю 333 особи.

Дякуємо всім учасникам і учасницям за активну участь. Звертаємо вашу увагу, що кожний / кожна отримують на свою пошту доступ до презентацій, а також сертифікати участі. 

Більш детально про проведені заходи

Дата 

Назва 

Категорія учасників 

Лінк на відеозапис 

К-сть 

 22 серпня

В межах обласної виставки. Навчання як мандрівка: зрощуємо родзинки у власному педагогічному досвіді 

Фахівці з фізичного виховання закладів освіти усіх типів, інструктори з лікувальної фізичної культури, фахівці інклюзивно-ресурсних центрів 

 https://1ll.ink/IWDVD

48

 23 серпня

В межах обласної виставки. Авторська майстерня "Рухомий мозочок : MOVABLE CEREBELLUM. З досвіду педагогічної діяльності" 

Фахівці з фізичного виховання закладів освіти усіх типів, інструктори з лікувальної фізичної культури, фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсних центрів 

 https://1ll.ink/oPVWW

40

 24 серпня

Семінар “Нова фізична культура в шостому класі НУШ” 

 Вчителі фізичної культури закладів освіти усіх типів, які викладають в 6 класі

 https://1ll.ink/ZjaWR

113

 25 серпня

Серпневі студії. Формування резилієнтної особистості на заняттях / уроках фізичної культури: калейдоскоп ідей 

 Фахівці з фізичного виховання дітей і підлітків закладів освіти усіх типів

 https://1ll.ink/dbQtC

53 

 29 серпня

Серпневі студії. Онлайн-практикум з укладання гнучкого планування урочного процесу з фізичного виховання 

 Учителі фізичної культури закладів освіти усіх типів                                                           

 https://1ll.ink/5pZWs

79 

АВТОРСЬКА МАЙСТЕРНЯ "ШКОЛА РОЗУМНОГО РУХУ - ДИСТАНЦІЙНО"

ОСВІТА НА ЗДОРОВ'Я

З 17 по 19 травня 2023 року: Міжнародна науково-практична конференція "Освіта та наука крізь виклики сьогодення". В межах Конференції - Перший Всеукраїнський науково-практичний марафон "Освіта на здоров'я: особливості розбудови безпечного, здорового та інклюзивного освітнього середовища". В межах Марафону 48 досвідчених, сміливих, креативних спікерів провели 18 заходів у дистанційному форматі, синхронному режимі. Сторінка Марафону Вашій увазі.

2022 рік

МАЙСТЕР-КЛАС "НАВІГАТОР ЗДОРОВЯ - 2025"

24 листопада 2022 року, попри всі відключення енергопостачання, у форматі онлайн відбувся майстер-клас з теми "Навігатор здоров'я - 2025". Захід проведено в межах ХІІІ Міжнародної виставки "Сучасні заклади освіти". Детально - тут

НЕТВОРКІНГ "ІНДЕКС ЗДОРОВ'Я ШКОЛИ"

10 листопада 2022 року кафедрою реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради проведено нетворкінг з теми "Здорова школа. Індекс здоров'я" (модератор - Юлія Півненко). Захід проведено у межах реалізації ІІ формувального етапу інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». У нетворкінгу взяли участь 30 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Запорізької області – учасників Проєкту. Детально - тут.

ФЛЕШ-МОБ #СПІЛЬНО_ДБАЙ

ПОТУЖНИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕРПЕНЬ 

Впродовж двох останніх тижнів воєного та палкого літа попри ворожу агресію рашистів проведено значну кількість Всеукраїнських науково-методичних заходів. Вашій увазі - детальна інформація.

ОБЛАСНА НАРАДА КЕРІВНИКІВ МО

14 вересня 2022 року проведено обласну нараду “Особливості підготовки команд учнів до участі в проєктах з фізичного виховання обласного і всеукраїнського рівнів у 2022/2023 н.р.". З підсумками наради - ознайомитися тут.

ВЕБІНАР-НЕТВОРКІНГ В МЕЖАХ СЕРПНЕВИХ СТУДІЙ

29 серпня 2022 року відбувся вебінар-нетворкінг  “Методичні прийоми збереження, розвитку та формування культури здоров'я дітей і підлітків під час занять / уроків фізичної культури”. Більш детально про захід - тут.

МАЙСТЕР-КЛАС В МЕЖАХ ОБЛАСНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ВИСТАВКИ

26 серпня 2022 року проведено майстер-клас "Сучасні підходи до формування практичних навичок для самостійних занять фізичними вправами учнів 5-6 класів на уроках фізичної культури". Більш детально - ознайомитися тут.

НЕТВОРКІНГ "ВИКХОВАННЯ МИРОЛЮБНОГО СТАВЛЕННЯ..."

26 травня 2022 року відбувся нетворкінг "Виховання в учнів миролюбного ставлення до отчення на уроках фізичної культури в умоваї воєнного стану". Більш детально - ознайомитися тут.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ "РЕАЛІЗАЦІЯ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ НА ОНЛАЙН-УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ"

12 травня 2022 року відбувся Всеукраїнський семінар-практикум "Реалізація компетентнісного підходу на онлайн-уроках фізичної культури". Основний спікер - Олена Аксьонова. Відео-запис семінару-практикуму - дивитися тут.

ОБЛАСНА НАРАДА УЧАСНИКІВ ЖУРІ

04 лютого 2022 року проведена обласна онлайн-нарада учасників фахового журі обласного фіналу учнівської олімпіади з предмета "фізична культура". Більш детально - ознайомитися  тут.

ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАЦІЯ КЕРІВНИКІВ КОМАНД З ПИТАНЬ ФІНАЛУ ОБЛАСНОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ

02 лютого 2022 року відбулася обласна онлайн-консультація представників команд - учасників обласного фіналу учнівської олімпіади з предмета "фізична культура". Подробиці - вашій увазі.

ОНЛАЙН-ЗАСІДАННЯ ФАХОВОГО ЖУРІ

24 січня 2022 року відбулося онлайн - засідання фахового журі Першого обласного конкурсу фахової майстерності "Без бар'єрів". Відео-запис - дивитися тут

2021 рік

ТРЕНІНГ З МЕТОДОЛОГІЇ "COACHING BOYS INTO MEN (CBIM)

15-16 червня 2021 року в м. Полтава відбувся освітній тренінг з методології "Тренуємо хлопчиків бути чоловіками". Серед учасників була також Олена Аксьонова.
Спікери тренінгу:
 • Олександр Фомічов, тренер, експерт Фонду ООН у галузі народонаселення, UNFPA;
 • Вероніка Андрєєнкова, директорка департаменту науково-методичної роботи та медіації ГО "Ла Страда-Україна".

ТИЖДЕНЬ НАУКИ

Сьома Міжнародна науково-практична конференція "Неперервна освіта нового сторіччя_досягнення та перспективи".

Напрямок "Інклюзивна культура суб'єктів освітнього процесу: інноваційні стратегії формування та розвитку" (13-15.05.2021)

ОБЛАСНІ СЕМІНАРИ, НАРАДИ

28.01.2021, 15.00 (онлайн)

Особливості організації та проведення обласного фіналу учнівської онлайн-олімпіади з предмету “Фізична культура”

04.02.2021, 10.00 (очно) або 15.00 (онлайн)

ПДС “Особливості підготовки та проведення Перших інклюзивних ігор”. Засідання № 3.

11.03.2021, 10.00 (очно) або 15.00 (онлайн)

ПДС “Особливості підготовки та проведення Перших інклюзивних ігор”. Засідання № 4

08.04.2021,  15.00 (онлайн)

Педагогічна майстерня “Інклюзивне фізичне виховання”. Засідання № 2

16.09.2021, 10.00 

Обласна нарада “Особливості підготовки команд учнів до участі в проєктах з фізичного виховання обласного і всеукраїнського рівнів у 2021/2022 н.р.”

23.09.2021, 10.00 

Педагогічна майстерня “Інклюзивне фізичне виховання”. Засідання № 3

30.09.2021

Уроки з Алтимат фризбі

25.11.2021, 10.00 (очно) або 15.00 (онлайн)

Педагогічна майстерня “Інклюзивне фізичне виховання”. Засідання №4

2020 рік

VI Міжнародна науково-практична конференція "Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи" (12-18.05.2020)

ОБЛАСНІ СЕМІНАРИ, НАРАДИ

28.01.2020

30.01.2020
ПДС «Особливості підготовки та проведення Перших інклюзивних ігор». Засідання № 1
13.02.2020. 13.00 год.
Особливості підготовки команд учнів до участі в турнірі шкільної ліги груп підтримки (чирлідинг)
Лист - тут
Голова всеукраїнської федерації з чирлідингу Боляк А.А. Аксьонова О.П.
14.02.2020. 11.00 год.
Особливості підготовки команд учнів до участі в турнірі шкільної ліги груп підтримки (чирлідинг)
Лист - тут
Голова всеукраїнської федерації з чирлідингу Боляк А.А. Аксьонова О.П.
26.02.2020
Постійно діюча педагогічна лабораторія «Інклюзивне фізичне виховання». Засідання № 1
Лист - тут
27.02.2020
Уроки з Алтимат фризбі
Лист - тут
Тренер-капітан Запорізької команди по Алтимат фризбі FirePlay, представник UFDF - Ukraine Flying Disk Federation (Українська федерація Літаючого Диску) Конюх С.О. Аксьонова О.П.
11.03.2020
ПДС «Особливості підготовки та проведення Перших інклюзивних ігор». Засідання № 2
Лист - тут
09.04.2020
ПДС «Особливості підготовки та проведення Перших інклюзивних ігор». Засідання № 3
Вчителі-реабілітологи ІРЦ. Фахівці з освітнього осередку, відповідальні за проєкт
16.04.2020
Вплив скандинавської ходьби на розвиток здоров'я дітей і підлітків
Керівники Р(М)МО/Р(М)МЦ учителів фізичної культури закладів освіти області
Віце-президент федерації з координації роботи з інструкторами із скандинавської ходьби в Запорізькій області Ольга Мачигина
10.09.2020
Обласна нарада «Особливості підготовки команд учнів до участі в проектах обласного і всеукраїнського рівнів у 2020/2021 н.р.»
Керівники Р(М)МО/Р(М)МЦ учителів фізичної культури Запорізької області. Фахівці, які відповідають за проєкти в освітніх осередках області
17.09.2020
Вплив скандинавської ходьби на розвиток здоров'я дітей і підлітків
Вчителі фізичної культури закладів освіти інтернатного типу, інструктори з фізичної культури закладів дошкільної освіти
Віце-президент федерації з координації роботи з інструкторами із скандинавської ходьби в Запорізькій області Ольга Мачигина
24.09.2020
Петанк у школі
Фахівці з фізичного виховання, по одному представнику з освітнього осередку
Президент обласної федерації петанку
01.10.2020
Педагогічна майстерня «Інклюзивне фізичне виховання». Засідання № 2
Вихователі з фізичної культури, інструктори з фізичного виховання інклюзивних груп закладів дошкільної освіти; вчителі фізичної культури інклюзивних класів закладів освіти усіх типів

2019 рік

ДРУГА ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ“ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ” (05.12.2019)


 Науковий форум присвячено підсумкам  всеукраїнського  науково-педагогічного експерименту за сприяння Благодійного Фонду Порошенка.
Потужні зусилля науково-педагогічних працівників Інституту на сьогодні отримали віддзеркаля: підвищився авторитет інклюзії, позитивна мотивація усіх учасників освітнього процесу до зазначеного вектору в реформуванні сучасної освіти в Україні, її авторитетного виходу на всесвітній рівень.
В межах Програми проведено освітній марафон "Без бар'єрів" за такою тематикою:
- Педагогічна кухня “Нова фізкультура: від ілюзій до інклюзії” Аксьонова О.П.
- Інтерактивна лекція “Деякі кроки щодо впровадження інклюзії як складової громадського суспільства (Досвід Канади та Німеччини)” - Романенкова Л.О.
- Майстер-клас “Відкриваємо таємниці сучасного уроку в інклюзивному класі НУШ” - Заставська Г.В.
- Майстер-клас “Team building в інклюзивному середовищі”- Марієва І.Г., Бєлан О.О., Яковенко А.А.
- Практикум “Візуальна та кінестетична діагностика функціонування опорно-рухового апарату у дітей з особливими освітніми потребами” - Туровець Г.М.
- Майстер-клас “Абетка для мозочку” - Ганчева В.В.
- Майстер-клас “Діалог у темряві” -  Сивенюк Н.В., Малиш Н.О., Федіна А.І.
- Нетворкінг “(Не)інклюзивне середовище: відповіді про (не)важливе” - Яценко О.В. 
- Майстер-клас “ІПР як результат взаємодії команди супроводу дитини в ЗДО” - Канцедал Н.В., Філічкіна Ю.О., Солов’ян Ю.Л., Сандецька А.А.
- Майстер-клас “Веббінг – інтерактивний метод навчання” - Садова В.В., Скориченко В.Р. 

Блог Конференції - тут

Фотоальбом - тут

Перша міжнародна практична конференція з аутизму (08-09.11.2019, м.Київ)

Другий З'їзд корекційних педагогів України "Актуальні проблеми навчання та виховання дітей із особливими освітніми потребами в освітніх реаліях України (07.11.2019 р., м. Київ)

Форум присвячений 185-річчю Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 100-річчю Факультету спеціальної та інклюзивної освіти

V Ювілейна Міжнародна науково-практична конференція «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи» (16-17.05.2019 р.)

Семінари

Наказ ДОН ЗОДА про проведення обласних семінарів - дивитися тут.
16.01.2019
Особливості підготовки команд учнів до обласного етапу Всесвітнього навчального проекту IAAF "Дитяча легка атлетика".
Вчителі з фізичної культури закладів освіти інтернатного типу. Фотоальбом
26.03.2019
Постійно діючий семінар "Особливості проведення обласного етапу Всеукраїнського заходу COOL GAMES". ЗЗОШ № 104 м.Запоріжжя. 
Фотоальбом
28.03.2019
Постійно діючий семінар "Сучасні підходи до планування урочної діяльності з фізичного виховання" (сесія друга).
Список учасників із завданнями для презентації.
Фотоальбом
15.05.2019
Презентація досягнень  закладів освіти у проекті ЮНІСЕФ "Спорт проти булінгу". 
Бердянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Бердянської міської ради Запорізької області.
Фотоальбом

05.09.2019. Обласна нарада з питань організації та проведення навчальних проектів  з фізичного виховання дітей і підлітків обласного та всеукраїнського рівнів у 2019-2020 навчальному році. керівники Р(М)МЦ, Р(М)МО вчителів з фізичної культури, фахівці, які відповідають за проведення навчальних проектів у регіоні. Спортивна зала ЗОІППО. 10.00


2018 рік

Створення школи "Бути батьками"

18 жовтня 2018 року в Мелітопольській спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 23 у рамках державно-приватного партнерства підписаний багатосторонній Меморандум про відкриття Школи "Бути батьками" між Фондом Порошенко, Головою ОДА, ректором ЗОІППО, головами батьківських громадських організацій "Аутизм. Свідоме батьківство" і "Здолай-мо разом".


У програмі заходу функціонувала локація "Організація домашнього середовища для дітей з порушенями опорно-рухового апарату та ЦНС". Керівник зазначеної локації - Олена Аксьонова.В межах Тижня освіти для дорослих - 2018

19 вересня 2018 року в спортивній залі інституту відбувся практикум "Яка вона - Нова фізкультура в НУШ?". У заході активну участь приймали проректор з наукової та міжнародної діяльності Гура Т., завідувачка кафедри початкової освіти Нікулочкіна О., ст.викладач кафедри початкової освіти Андрющенко О., начальник навчального відділу Задорожкіна Я., учителі з фізичної культури ЗНЗ Запорізької області. 
Керівники заходу - Олена Аксьонова та Юлія Півненко.

Фотоальбом - дивитися тут.

Семінар-практикум для фахівців ІРЦ Запорізької області (20 червня 2018 року)
20 червня 2018 року

ІV Міжнародна науково-практична конференція "Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи" (14-21 травня 2018 року):

Всеукраїнська науково-практична конференція "Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект" (03-04.04.2018):15.03.2018
Перше засідання ПДС "Технологія планування урочного процесу з фізичного виховання в новій українській школі" (Васілівський район та сусідні райони)
Лист - запрошення на семінар
Фотоальбом-тут
Група друга

23.03.2018
Перше засідання ПДС "Технологія планування урочного процесу з фізичного виховання в новій українській школі" (м.Мелітополь та сусідні райони)
Фотоальбом - тут
Група третя

25.09.2018, м.Мелітополь
16.10.2018, м.Запоріжжя
Регіональний семінар "Спорт проти булінгу", м.Запоріжжя

2017 рік

Обласна нарада фахівців з фізичного виховання Запорізької області: 10.10.2017

10.10.2017
м. Запоріжжя, КЗ "ЗОІППО" ЗОР. 
Тема "Про особливості організаціїї та проведення першого-другого-третього етапів обласних і Всеукраїнських навчальних проектів"

Роздатковий матеріал - тут.

Семінар-практикум для фахівців з фізичного виховання ПТНЗ Запорізької області

м.Бердянськ, 15-16.06.2017, ДНЗ "Бердянський машинобудівний професійний ліцей"

Всеукраїнська Літня школа "Освітні ініціативи"
м. Херсон, 06-09.06.2017
08.06.2017, о. Джарилгач


2016 рік

План проведення семінарів, нарад і творчих груп 

21 січня 2016 р. - тренінг

Тренінг 21.01.2016
Тема: Методика проведення уроків фізичної культури за програмою Міжнародного навчального проекту IAAF "Дитяча легка атлетика".
Учасники: учителі з фізичної  культури шкіл- інтернатів області (бути зі спортивною формою)
Місце проведення: м. Запоріжжя, ЗОІППО, перший корпус, спортивний зал.

Детально - тут, будь ласка.

28 січня 2016 року - авторська школа 

Тема: "Нова фізкультура для нового покоління", перше засідання
Учасники: спеціалісти Р(М)МК, Р(М)МЦ, які курирують фізичне виховання дітей ДНЗ (бути зі спортивною формою)
Місце проведення: м. Запоріжжя, ЗОІППО, перший корпус, спортивний зал

02 лютого 2016 року - постійно діючий семінар-практикум

Тема: Сучасні підходи до організації роботи Р(М)МО вчителів фізичної культури
Учасники: спеціалісти Р(М)МЦ Куйбишевського, Чернігівського, Розівського, Приморського, Бердянського районів і м.Бердянськ
Місце проведення: Куйбишевський район, смт. Куйбишево, районний відділ освіти, молоді та спорту

09 лютого 2016 року - постійно діючий семінар-практикум

Тема: Сучасні підходи до планування Р(М)МО вчителів фізичної культури
Учасники: спеціалісти Р(М)МЦ м. Токмак, м. Енергодар, Токмацького, Василівського, Велико-Білозерського, К-Дніпровського районів
Місце проведення:  м. Токмак, міський відділ освіти, молоді та спорту

15 березня 2016 року - постійно діючий семінар-практикум

Тема: "Сучасні підходи до планування Р(М)МО вчителів фізичної культури"
Учасники: спеціалісти Р(М)МЦ Гуля-Пільського, Запорізького, Оріхівського, Пологівського, Новомиколаївського, вільнянського районів
Місце проведення: м. Гуляйполе, районний відділ освіти, молоді і спорту

31 березня 2016 року - авторська школа

Тема: "Нова фізична культура для нового покоління", друге засідання
Учасники: спеціалісти Р(М)МК, Р(М)МЦ, які курирують фізичне виховання дітей ДНЗ (бути зі спортивною формою)
Місце проведення: м. Запоріжжя, ЗОІППО, перший корпус, спортивний зал

22 вересня 2016 року - авторська школа

Тема: "Нова фізична культура для нового покоління", третє засідання
Учасники: спеціалісти Р(М)МК, Р(М)МЦ, які курирують фізичне виховання дітей ДНЗ (бути зі спортивною формою)
Місце проведення: м. Запоріжжя, ЗОІППО, перший корпус, спортивний зал

29 вересня 2016 року - науково-практичний семінар

Тема: Корекційно-реабілітаційний потенціал уроків фізичної культури.
Учасники: учителі з фізичної  культури шкіл- інтернатів області.
Місце проведення: перший корпус ЗОІППО, спортивна зала.

2015 рік

15 декабря 2015 года...

...состоялось областное совещание по вопросам организации и проведения областных этапов Всеукраинских учебных проектов: ученической олимпиады по физической культуре (16.01.2016); "Олімпійського лелечені"; "Козацького Гарту". Дополнительную информацию можно получить на блоге ЛІДЕР. 

11 июня 2015 года...

...на высоком организационном и научно-методическом уровне проведен мастер-класс "Новая физкультура для нового поколения".Данное мероприятие проведено в рамках программы Всеукраинской летней школы для специалистов дошкольного образования.
Мастер-класс проводили:

Фотоальбом - см. здесь.

16-17 апреля 2015 года...

Во время выступления

14 января 2015 года... 

...в УВК "ОСНОВА" состоялось областное совещание специалистов по физическому воспитанию. Рассматривались вопросы проведения областных этапов учебных проектов "Олімпійське лелеченя", "Козацький Гарт", олимпиады. Более детально - см. информацию на соответствующих страницах нашего блога.2014 год

12 - 13 июня 2014 года

В Киеве ("Пуща конгресс отель") проведена заключительная конференция проекта "Fair Play - Честная игра". 
В работе конференции приняли участие специалисты образовательной сферы "Физическая культура и здоровье" - представители всех областей Украины. От Запорожской области участвовала Елена Аксёнова.
По итогам работы конференции принято решение - продолжить внедрение методики во все учебные заведения Украины, обеспечив при этом нормативное урегулирование данного процесса.

27 марта 2014 года

Очередное заседание областной творческой группы "Школа умного движения" проведено. Материалы - см. на сайте УРОК.

19 марта 2014 года

Состоялось первое занятие областного постоянно действующего семинара "Школа здоровой осанки". Руководители семинара - Елена Аксёнова, Наталья Бородина

13 февраля 2014 года

Состоялся областной теоретический семинар для методистов по теме "Алгоритм работы методиста над созданием перспективного педагогического опыта по физическому воспитанию".

В разделе "Шпаргалка" см., пожалуйста, презентацию по материалам семинара.

23 січня 2014 року 

в ЗНВК "Основа" м. Запоріжжя відбувся обласний семінар-тренінг з питань підготовки та проведення обласного етапу Всесвітнього навчального проекту "Дитяча легка атлетика IAAF".
У семінарі-тренінгу взяли участь учителі фізичної культури шкіл-інтернатів Запорізької області.
Під час теоретичної частини семінару-тренінгу розглядалися питання розробки тренувальних програм для учнів щодо формування важливих рухових навичок, які необхідні для успішного виконання різних видів завдань у межах програми ДЛА IAAF.
Увага - 10 квітня 2014 року - фінал!
Керівник семінару - Олена Аксьонова.Фотоальбом семинара - здесь.

09.01.2014 год 

Презентация к областному семинару-совещанию по вопросу проведения областных этапов Всеукраинских ученических проектов "Олімпійське лелеченя", "Козацький гарт", ученической олимпиады в 2014 году

2013 год

10-11 декабря на базе Бердянской ДЮСШ состоялось очередное заседание постоянно действующего семинар для тренеров по теме "Адаптивная физическая культура в комплексной реабилитации спорстменов". На этом заседаниии рассматривались теоретические аспекты восстановления позвоночного столба спорстменов и практика сохранения их осанки.
Всего приняло участие в работе семинара 17 тренеров и 1 руководитель МО учителей физической культуры школ города Бердянска.
В ходе теоретической части семинара рассматривались такие аспекты:
 • классификация видов спорта с позиции их влияния на состояние осанки спортсменов;
 • статистические данные состояния осанки спортсменов по различным видам спорта;
 • предельные и запределеные нагрузки на позвоночник человека;
 • осаночные и антиосаночные положения тела.
Практическая часть семинара была посвящена:
Руководитель семинара - Елена Аксёнова.
Освоение комплекса "Волшебная палочка"

Теоретическая часть семинара

 
Руководитель семинара Е.Аксёнова
 
Освоение упражнений из системы "Белояр"

Фотоальбом семинара - здесь.

15 октября 2013 года...

.. в Классическом приватном университете состоялся областной семинар-совещание с участием специалистов по физическому воспитанию детей и подростков Запорожской области. 
Участников семинара приветствовала Ляхова Инна Николаевна, 

директор 

Института здоровья, спорта и туризма

доктор педагогических наук, профессор. 


Фотоальбом семинара - здесь.

19-21.06.2013 р.

... у м. Бердянськ відбувся семінар-практикум для керівників фізичного виховання та викладачів предмета «Фізична культура» професійно-технічних навчальних закладів Запорізької, Луганської областей, членів Всеукраїнської координаційної ради з питань розвитку фізичного виховання, фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в ПТНЗ.
Читати далі...

12 июня 2013 года - мастер-класс для участников Летней Школы - 2013

12 июня 2013 года на базе Бердянского государственного педагогического университета в рамках Программы Летней школы для специалистов детских дошкольных образовательных учреждений был проведен мастер-класс. Тема "Школа умного движения: инновационная программа по физическому воспитанию детей и подростков в системе перспективности и преемственности". Руководитель мастер-класса - Елена Аксёнова.

11-12 июня 2013 года - областной семинар "Адаптивная физическая культура"

11 июня 2013 года для специалистов физического воспитания и физической реабилитации учащихся учебных завдений Запорожской области проведен областной семинар по воспросам адаптивной физической культуры. Участники семинар ознакомились с особенностями использования средств физической культуры в восстановлении функций психофизической сферы ребенка, который имеет особенности развития.18 апреля 2013 г. 

- областной семинар "Формирование профессиональных компетентностей учителей основ здоровья"
14 апреля 2013 года на базе Запорожского УВК №23 состоялся областной семинар для руководителей МО учителей основ здоровья и учителей школ-интернатов на тему "Формирование профессиональных компетентностей учителей основ здоровья". Руководитель семинара - Юлия Пивненко.
28 марта 2013 года - областной семинар - практикум для педагогических работников по вопросу формирования ЗОЖ учащихся

28 марта 2013 года на базе Запорожского УВК "Основа" проведен областной семинар-практикум для административно-педагогических работников учебных заведений - Школ содействия здоровью. Участники семинара отрабатывали алгоритм моделирования педагогического процесса воспитания основ ЗОЖ учащихся; ознакомились с методом выделения главных компонентов. Руководитель семинара - Юлия Пивненко.
26 марта 2013 года - областной семинар по вопросам адаптивной физической культуры

26 марта 2013 года на базе Запорожского УВК  "Основа" прошел областной семинар по проблеме "Адаптивная физическая культура". В работе семинара приняли участие специалисты по лечебной физкультуре, коррегирующей гимнастике учебных заведений Запорожской области. Руководители семинара - Людмила Сазонова, Александра Циганок.
Теоретичекое вступление от Людмилы Сазоновой

 
Основы пилатаса


14 марта 2013 г. в г. Луганске проведено первое заседание "Школы профессионального мастерства" со специалистами по физическому воспитанию учащихся ПТО Луганской области. В рамках работы "Школы" состоялся мастер-класс по теме "Школа умного движения - путь к здоровью личности". Руководитель мастер-класса - Елена Аксёнова. Презентовался методический прием "Физкультурный диктант". Формат урока - "Веревочный тренинг".
05 февраля - заседание областной творческой группы

05 февраля 2013 года на базе Хортицкого национального учебно-реабилитационного центра проведено пятое заседание областной творческой группы специалистов по физическому воспитанию детей и подростков по проблеме "Школа умного движения: инновационная программа в системе перспективности и преемственности". Участники группы ознакомились с вариантами "двигательных задачек" по прикладной гимнастике, баскетболу, гандболу, волейболу и футболу. Заключительным аккордом стали творческие групповые задания по составлению авторских "двигательных задачек" с использованием двух видов спортивного инвентаря.
"Двигательные задачки" с использованием фитбола

"Групповой" алфавит. Буква "Г"С материалами более подробно можно ознакомиться здесь.

15 января 2013 года - теоретический семинар

15 января 2013 года в учебно-воспитательном комплексе "Основа" города Запорожья прошел теоретический семинар по вопросу внедрения инновационного учебного проекта "Детская легкая атлетика IAAF" в систему физического воспитания учебных заведений интернатного типа Запорожской области. Руководитель семинара - Аксенова Е.П.10 января 2013 года - семинар-совещание

10 января 2013 года состоялся областной семинар-совещание по вопросам организации и проведения областных этапов Всеукраинских учебных проектов:


04 января 2013 года - семинар в "Оберігі"

04.01.2013 года в Запорожском учебно-реабилитационном центре-интернате "Оберіг" проведен семинар для педагогических работников по теме "Пути сохранения здоровья учащихся и учителей в учебном процессе". В ходе семинара подняты актуальные вопросы профилактики нарушений осанки у учащихся в условиях активизации их познавательной деятельности. Руководитель семинара - Аксёнова Е.П.


03 января 2013 года - подведены итоги проверки

03.01.2013 года в школе № 69 подведены итоги областной проверки по вопросу управления департаментом образования, науки, молодежи и спорта Запорожского городского совета преподаванием основ здоровья в учебных заведениях. В работе "круглого стола" приняли участие: Кравцова Валентина Тимофеевна, методиста ИАМЦ; Пархоменко Наталия Юрьевна, зам. директора ЗСШФК № 18; Румянцева Надежда Ивановна, директор школы № 92; Цвиткова Ирина Петровна, учитель основ здоровья школы № 92; Борисенко Людмила Михайловна, директор школы № 69; Губа Татьяна Николаевна, учитель основ здоровья школы № 69 и др. педагогические работники. Во время работы был успешно проведен обмен опытом управленческой деятельности администритивными работниками названных учебных заведений; презентованы перспективные наработки педагогов по преподаванию предмета "Основы здоровья". Руководители "круглого стола" - Аксенова Е.П., Пивненко Ю.В. - благодарят всех участников мероприятия за ответственное отношение, неравнодушие и неуспокоенность, креативность и любовь к своему делу.

2012 год

20 ноября 2012 года - областной семинар методистов детских общеобразовательных учреждений

20.11.2012 года на базе ДОУ № 42 "Солнышко" г. Запорожье состоялся областной семинар методистов дошкольных учреждений по теме "Организация развивающей оздоровительной работы с ослабленными детьтми в дошкольных учебных заведениях". Участники - методисты дошкольных учреждений компенсирующего типа.
14 ноября 2012 года - четвёртое заседание областной творческой группы "Школа умного движения"


14.11.2012 года на базе Хортицкого Национального учебно-реабилитационного многопрофильного центра проведено четвёртое заседание областной творческой группы "Школа умного движения".


07-08 ноября 2012 года - Всеукраинский семинар

07-09.11.2012 года в г. Симферополе состоялся Всеукраинский семинар для специалистов по физическому воспитанию. В рамках семинара проводился "круглый стол" по воспросам модернизации системы физического воспитания детей и подростков в учебных заведениях Украины. • Позиция кафедры по вопросу организации и проведения ученической олимпиады по предмету "Физическая культура"
 • Позиция кафедры по вопросу личностно ориентированного подхода к учащимся на уроках физической культуры
 • Позиция кафедры по вопросу использования здоровьесберегающих технологий на уроках физической культуры

01 ноября 2012 года - межрегиональный тренинг "Правильное питание детей - гарантия здорового будущего нации"

Формирование здорового пищевого поведения человека

"Абетка харчування"  - первая ступенька в формировании навыков здорового образа жизни, которая в рамках образовательной программы воспитывает у учеников младших классов понимание значимости здорового образа жизни.

Цель

пропаганда здорового образа жизни, популяризация здорового питания, проблеми экологии, этикета, современных подходов в обучении подрастающего поколения.

Задачи

Семикаленова Е. А.,
многопрофильная гимназия №2, г. Бердянск
обеспечение рационального питания детей и подростков является одной из приоритетных задач государства. 
03-04 октября 2012 года на базе института последипломного педагогического образования состоялся областной семинар-треннинг для руководителей МО учителей физической культуры и учителей основ здоровья по вопросу создания виртуального методического объединения. Участники семинара получили очередную задачу - заполнение шаблонов на ЗапоВики. Срок - до 01.01.2013. Детали - см. здесь.

26 сентября 2012 года - областной семинар-совещание

В школе № 38 г. Запорожья состоялся областной семинар-совещание по вопросу организации процесса физического воспитания в учебных заведениях области. 

В рамках совещания был проведен мастер-класс"Олимпиада среди учащихся в новом учебном году".


18 сентября 2012 года - областная творческая группа

В Запорожском областном институте последипломного педагогического образования состоялось очередное занятие участников областной творческой группы по вопросу "Школа умного движения".

17-18 мая 2012 года - Всеукраинский семинар-совещание

Все вместе!
17-18 мая на базе Хортицкого национального учебно-реабилитационного многопрофильного центра состоялся Всеукраинский семинар-совещание по проблеме "Создание здоровьесберегающего образовательного пространства в дошкольном учебном заведении и начальной школе".
Более подробно - читайте здесь, пожалуйста.

11 января 2012 года  - областное совещание

Состоялось областное совещание по вопросам организации и проведению областных этапов учебных проектов по физическому воспитанию учащихся школ Запорожской области. В совещании приняли участие представители отделов образования, руководители методических объединений учителей по физической культуре. В рамках совещания были награждены специалисты по физическому воспитанию за успехи в подготовке школьных команд к участию в спартакиаде за 2011 год.

2011 год

06 октября 2011 года - областная конференция

В Запорожском областном институте последипломного педагогического образования была проведена педагогическая конференция по вопросу "Школа содействия здоровью: компетентностный подход".

21 сентября 2011 года - областной постоянно действующий семинар


В
школе І-ІІ ступеней г.Днепрорудного состоялось очередное заседание областного постоянно действующего семинара для педагогических работников экспериментальных школ по проблеме "Интегрированный подход к формированию культуры здоровья учащихся".

05 мая 2011 года - второй Международный образовательный Форум


Участники научного диспута - 2011
05 мая 2011 года в рамках ІІ Международного образовательного Форума "Личность в едином образовательном пространстве" прошел научный диспут по проблеме "Пути обновления методики физического воспитания в системе образования подрастающего поколения".  В диспуте приняли участие ученые научной сферы теории и методики физического воспитания, представляющие высшие учебные заведения (г.Киев, г.Запорожье, г.Мелитополь). К участию в диспуте были также приглашены учителя по физической культуре учебных заведений, аспиранты ВУЗов Запорожской области.